Historia

 

Swoją przygodę z pompami ciepła rozpoczęliśmy w 1993 roku od serwisu urządzeń chłodniczych , klimatyzacyjnych i pomp ciepła.  Praca serwisowa umożliwiła nam dokładne poznanie sposobu działania różnych urządzeń, a wraz ze zdobywanym doświadczeniem identyfikowaliśmy coraz więcej słabych i mocnych stron poszczególnych konstrukcji. Mając pewien zasób wiedzy pojawiła się Idea, a może wyprodukować od A do Z własną pompę ciepła.

Pierwsza pompa ciepła ze znakiem HCT powstała w 1998 roku. Z perspektywy czasu należy stwierdzić, że była to bardzo udana próba stworzenia od podstaw urządzenia, które niewielkim kosztem - przy kompletnym braku emisji szkodliwych substancji do atmosfery - ogrzewa dom naszego przyjaciela.

Pierwszej pompie ciepła bardzo dużo brakowało zwłaszcza w zakresie sterowania, niemniej jednak po dziś dzień działa ona bezawaryjnie, jedynie poddawana jest okresowym modyfikacjom wraz z wprowadzaniem nowych bardziej rozbudowanych układów sterowania.

Ta udana próba zbudowania Pompy Ciepła dała podwaliny pod dzisiejszą koncepcję prowadzenia działalności. Przez kilka lat montowane były oraz instalowane pompy w pierwotnej wersji, a jednocześnie trwały intensywne prace nad stworzeniem autorskiego sterownika, który pozwoliłby na skuteczne, efektywne sterowanie pracą urządzenia.

hex1.jpg

Pierwsza instalacja z pompą ciepła HCT była swoistym królikiem doświadczalnym, na którym testowano nowe rozwiązania aż do powstania sterownika MSPC-01 - autorskiego sterownika, który zapewniał już dostateczną kontrolę nad urządzeniem i jego parametrami pracy oraz  w pełni bezobsługowe funkcjonowanie instalacji. W kolejnych latach wraz z nowymi instalacjami i nowymi oczekiwaniami naszych klientów pojawiać się zaczęły nowe opcje, dzięki czemu dziś sterownik MSPC-03 może być montowany jako uniwersalny, bo zwiera tak wiele opcji sterowania, że obsługuje już nawet najbardziej skomplikowane instalacje multiwalentne.

hex3.jpg

Obecnie wszystkie pompy serii ECOLine zarówno przemysłowe jak i do użytku domowego wyposażane są w sterownik MSPC-03 , który w zależności od potrzeb różni się wersją oprogramowania.

Dzisiaj produkujemy pompy o mocach od 5kW do 50 kW a także zespoły pomp z których dotychczas największy osiągał 160kW mocy grzewczej.

DSC_0248.jpg

Osiągnęliśmy też taki stopień organizacji, że mimo niewielkiego rozmiaru firmy jesteśmy w stanie produkować do kilkudziesięciu pomp w skali miesiąca.

Jedno nie uległo i nie ulegnie zmianie - indywidualne podejście do potrzeb przyszłego użytkownika - zawsze dokładaliśmy, dokładamy i będziemy dokładać wszelkich starań aby spełnić oczekiwania naszych klientów - bo ich potrzeby są naszym priorytetem.