Pompa ciepła - po co?

 

Nasze ABECE

Po 1 - AUTONOMIA

Pompa Ciepła HCT jest urządzeniem autonomicznym, korzystając z niej jesteś niezależny od dostawców zewnętrznych innych niż energia elektryczna - którą i tak w domu posiadasz, a obecne technologie pozwalają już na samodzielną jej produkcję. Nie interesują cię strajki górników czy gołoledź na drogach i związane z nią problemy z zaopatrzeniem, nie interesuje Cię sytuacja polityczna i możliwe zakłócenia w dostawie ropy i gazu. Jesteś niezależny, a Twój dom ciepły i bezpieczny.

Po 2 - BEZPIECZEŃSTWO

Zapewne zależy Ci na bezpieczeństwie Twoim i Twoich najbliższych. Pompa Ciepła Jest urządzeniem zasilanym  energią elektryczną - nie posiada zatem paleniska a więc nie ma niebezpieczeństwa zaprószenia ognia w Twoim domu, a jako urządzenie bezemisyjne wyklucza też zatrucie się Twoich najbliższych tlenkiem węgla. Poza tym instalacja pompy ciepła jest instalacją niskotemperaturową - dzięki czemu nie istnieje ryzyko oparzenia się Twojego dziecka, gdyby przypadkiem znalazło się w kotłowni bez opieki.

Po 3 - EKONOMIA

Pompa Ciepła jest eksploatacyjnie najbardziej ekonomicznym urządzeniem z dostępnych na rynku. Nie ma możliwości aby w naszym klimacie  ogrzać dom taniej niż przy pomocy Pompy Ciepła. Użytkowanie Pompy Ciepła HCT może być nawet kilkakrotnie tańsze niż użytkowanie źródeł zasilanych tradycyjnymi paliwami. Niskie rachunki za ogrzewania - choć brzmi to nieprawdopodobnie - są możliwe dzięki zastosowaniu technologii Pompy Ciepła do ogrzewania Twojego domu. Wysokość rachunków w bardzo krótkim czasie zrekompensuje Ci odrobinę wyższe koszty inwestycyjne (w stosunku do kotłowni tradycyjnych).

Po 4 - CZAS

Twój czas jest cenny - zarówno dla Ciebie jak i dla nas, dlatego proponujemy Ci rozwiązania, które w żaden sposób nie będą absorbować Twojej uwagi przez cały okres użytkowania urządzenia - dość z paleniem w piecu, dość jego czyszczenia. Pompy Ciepła HCT wyposażone są w sterownik, który zawiadywać może wszystkimi funkcjami instalacji CO i CWU w Twoim domu. Wystarczy ustawić parametry pracy urządzenia i cieszyć się komfortem przytulnego ciepła.

Po 5 - EKOLOGIA

Jak powiedział  Antoine de Saint-Exupéry -”Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, lecz pożyczamy ją od naszych dzieci.” - dlatego wyzwaniem naszych czasów jest promocja poszanowania dla środowiska naturalnego. Jedną z form szacunku dla przyrody jest ograniczanie emisji szkodliwych substancji, a jednym ze sposobów jej ograniczania jest zaopatrzenie budynków w ciepło przy pomocy bezemisyjnych źródeł ciepła wykorzystujących odnawialne źródła energii. Takim źródłem ciepła jest gruntowa Pompa Ciepła HCT, która korzystając z bezkresnych ilości ciepła zgromadzonych pod powierzchnią ziemi przy współudziale energii elektrycznej zapewnić może czystą energię cieplną w Twoim domu.