Pompy ciepła - co to?

 

Pompa Ciepła jest urządzeniem grzewczym służącym do zapewnienia dostaw ciepła niezbędnego do ogrzewania Twojego domu jak i niezbędnej ciepłej wody użytkowej.

Podobnie jak tradycyjne urządzenia wykorzystujące paliwa kopalne jest w stanie wyprodukować odpowiednią ilość energii cieplnej dla zapewnienia komfortu nawet podczas długiej mroźnej zimy.

Pompa ciepła jest maszyną cieplną wymuszającą przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej, W tym przypadku dzięki energii wytworzonej przez sprężarkę zasilaną energią elektryczną.

Pompy ciepła to obecnie najbardziej efektywne, a co za tym idzie najbardziej ekonomiczne w eksploatacji urządzenia grzewcze. Urządzenia, dzięki którym niewielkim nakładem zapewnisz przytulne ciepło w swoim domu. Pompa ciepła jest urządzeniem bezemisyjnym, więc jeśli nie są Tobie obojętne zagadnienia ochrony środowiska, to jest to produkt dla Ciebie.